Výhra 4 miliardy za trest

Autor: Leonard Muška | 5.8.2005 o 7:50 | Karma článku: 9,17 | Prečítané:  3197x

Skúste si predstaviť, ako by sa zmenil váš život, ak by ste zo dňa na deň získali 4 miliardy korún. Zbohom Škodovka, panelák a dovolenky na Šírave:). Čo by ste si za to kúpili? Jachtu? Lietadlo? Súkromný aquapark, vlastné lyžiarske stredisko či rovno Nízke Tatry? Možno by ste posielali domov pohľadnice z Lhasy, Seychelských ostrovov alebo z Novej Kaledónie:). Nie! Ja viem čo: otvorili by ste dokorán svoje šľachetné srdce a založili charitu na pomoc chudobným a slabým, budovali hospice a financovali studne v Etiópií. Snívajte s nami - nič nie je jednoduché :).

     Pani Dolores McNamara, žijúca v Limericku v Írsku, práve minulý piatok v Lotte vyhrala presne takúto šialenú sumu. Neužíva si to - už od soboty sa ukrýva aj s rodinou na neznámom mieste v obave o svoju bezpečnosť.

     Matka 6 detí sa v okamihu dostala na zoznam najbohatších ľudí Írska a Veľkej Británie (je bohatšia ako napríklad Beckhamovci alebo Rod Stewart :) ). Celý jej terajší majetok tvorí malý dom na predmestí Limericku, auto a Lotto tiket predstavujúci doteraz najvyššiu výhru v histórií Írska -115 miliónov eúr. V takýchto rádoch sa pohybujú deficity štátnych rozpočtov:).

     Ja osobne by som pri podobnom "šťastí" čušal ako voš pod chrastou a klepal sa pri každom podozrivom zvuku. Hoci Lotto bolo ochotné zachovať diskrétnosť, pani McNamarová ešte v ten deň "odvážne" usporiadala v miestnom pube divokú party na oslavu svojho víťazstva a mávajúc tiketom sa radovala až do noci. Teraz však čelí náhle získanej popularite, pretože správa o jej výhre sa bleskove rozniesla po Limericku a následne po celom Írsku.

     Pani Dolores sa bude musieť teraz prebojovať cez hordy fotografov, žurnalistov a televíznych štábov od soboty obliehajúcich ústredie Lotto Ireland. Výhru si podľa pravidiel súťaže musí vybrať osobne a novinári sa pri tej príležitosti chystajú sprostredkovať jej "šťastný" príbeh miliónom senzáciechtivých čitateľov a divákov. A už teraz vidím ako si členovia zločineckých organizácií, sediac pred TV správami, brúsia svoje revolvery na novopečenú a neskúsenú milionárku.

     Čaká ju skvelá budúcnosť. Možno pôjde na cestu okolo sveta, kúpi si veľa vecí, po ktorých dávno túžila a asi venuje niečo aj na charitu. Určite si zabezpečí luxusné sídlo obohnané plotom, do ktorého kvôli bezpečnosti pustí aj nejaké tie volty (čím viac tým lepšie :) ). Jedno krídlo vyhradí pre personál a bodyguardov, ktorí budú strážiť celé jej početné potomstvo. Na dokonale udržiavanom trávniku bude pobehovať svorka rozšantených rotvajlerov. Opustená určite nebude - len teraz zistí koľko má "starých" známych, ktorí sa budú zrazu zaujímať ako sa jej darí. A zjavia sa aj davy nových priateľov a všetci budú niečo chcieť a všetci jej budú úprimne(!) závidieť.

     Okrem iného bude musieť uzatvoriť poistenia proti únosu na seba a svoju rodinu, lebo honba na ňu sa už začala. Zástupcovia investičných spoločností dnes ponúkajú každému, kto ich zoznámi s pani McNamarovou peniaze v hotovosti alebo dvojtýždňovú dovolenku v USA. Novinári všetkých periodík či televízne štáby brúsia po Írsku v snahe zistiť kde sa ukrýva a zároveň pitvajú minulosť celej jej rodiny.

     UFF. Asi prestanem podávať Lotto. Niečo také je na mňa priveľa. Čo ak by som predsa len vyhral? V ten týždeň som vsadil aj ja, ale netrafil som ani jedno jediné číslo. Našťastie :).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bihariová: Také Palermo ako Matovič, si nedovolili ani za Fica

Štát nemôže fungovať tak, že premiér má dobrý nápad a to stačí, hovorí nová šéfka PS.

100 ROKOV OD TRIANONU

Ocitli sa v menšine. Maďari sa s Československom zbližovali pomaly

V Československej republike sa po roku 1918 ocitol milión Maďarov.

Koronavírus na Slovensku: Z 1180 testovaných nebol pozitívny ani jeden

Z COVID-19 sa na Slovensku vyliečilo ďalších desať ľudí.


Už ste čítali?