Vyhulení? Bavme sa o niečom inom

Autor: Leonard Muška | 20.9.2005 o 10:45 | Karma článku: 8,23 | Prečítané:  2983x

Aj z tej vzdialenosti pár tisíc kilometrov sa dala zaznamenať ozvena prudkej debaty na Slovensku o morálnych a spoločenských aspektoch Reality Shows typu VyHulení a Big Brother. Aj keď si myslím, že táto polemika nie je zbytočná, efekt bude mať len jeden - zvýši ich sledovanosť. A to je vec o čo tu ide - sledovanosť a peniaze.:)

      Môj osobný názor je, že podobné reality show sú stupídne, trápne a natoľko odtrhnuté od skutočnosti, že nemajú právo sa nazývať "reality show". Minimálne 50% Slovákov nebude so mnou súhlasiť (čo je smutné, ale dá sa to očakávať:)) a budú svoje večery tráviť prilepení na obrazovke. Som však rád, že sa konečne aspoň niekto postavil do skutočnej opozície ako to spravila inicatva Kresťanskej Mládeže.

      Táto iniciatíva nemá šancu zmeniť vysielaciu štruktúru komerčnej televízie. Ona sa totiž neriadi tým čo by sa malo vysielať, ale tým čo ľudí zaujíma. Ak podobné ftákoviny budú mať sledovanosť 10%, nikto do nich nezainvestuje ani krounu. Toto nie je problém televízie, to je problém spoločnosti a znudených Slovenských divákov.

      Takže bratia a sestry: ak vám až toľko leží na srdci morálka Slovenska, zamierte svoju pozornosť na ľudí, ktorí tieto show s napätím sledujú a nie na vedenie televízie, odstránte príčiny a nie dôsledky. JOJ-ka si vás pozvala na diskusiu iba a len kvôli škandálu, sledovanosti a s chuťou vás vystavila výsmechu a pohŕdaniu. Svojim spôsobom ste im naleteli a pomohli s reklamou.

      To isté dosiahnu aj všetky články na SME blogoch s kritikou reality show, jej morálneho bahna a úchilnosti - robíte im len reklamu a udržujete ich v povedomí ľudí. Dokonca aj portál sme.sk sa podrobil diktatúre stupidity a prináša pravidelné správičky o dianí vo vile. Jedinou zbraňou je zrejme ignorovanie alebo posmech. Ak to nebude "cool", nikto to nebude pozerať - a budeme mať pokoj:). Prestaňme živiť tento fenomén, ktorý na nás parazituje a sýti sa našou pozornosťou a prestaňme si likvidovať svoju inteligenciu a dobrý vkus:). Buďme iní, nepozerajme VyHulených. V konečnom dôsledku ignorujte aj tento článok, nech po nich nezostane ani stopa:).

      Aj tak - nech spravíme čokoľvek, VyValení a im podobní budú mať úspech - ako v každej inej krajine. Je to smutné ale Slovensko nikdy nebolo nič extra a nikdy nepatrilo k výnimkám.

      Medzi nami;), bolo by veľmi zaujímavé vidieť percentuálnu sledovanosť podobných reality show v jednotlivých krajinách na svete. Dal by sa z toho vytvoriť celkom zaujímavý rebríček úrovne národov, ktorý by, žiaľ, nebol lichotivý asi pre nikoho:).

      No a stačilo. Ešte šťastie, že som mimo Slovenska a nemám televíziu takže nemusím večer prepínať z jednej reality show na druhú a hľadať kanál bez nich. VyHoleným už nevenujem ani riadok - ignorujme ich a bavme sa o niečom inom:).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Bihariová: Také Palermo ako Matovič, si nedovolili ani za Fica

Štát nemôže fungovať tak, že premiér má dobrý nápad a to stačí, hovorí nová šéfka PS.

Koronavírus na Slovensku: Z 1180 testovaných nebol pozitívny ani jeden

Z COVID-19 sa na Slovensku vyliečilo ďalších desať ľudí.

Škoda Popular, Tudor, Sedan, Spartak či Octavia. Podpísal sa pod ne rodák z Pukanca

Konštruktér Jozef Velebný je v rodnom liste obľúbených automobilov.


Už ste čítali?